اخبار
افراد مبتلا به افسردگی، در همه گیری ویروس کرونا، توصیه های پیشگیری را جدی بگیرند

با شیوع ویروس کرونا، تجربه اضطراب و نگرانی طبیعی است. از طرفی در قرنطینه خانگی ماندن ممکن است باعث غمگینی، بی حوصلگی و ترس شود، و در افرادی که از قبل افسردگی دارند ممکن است باعث بدتر شدن نشانه های بیماری شود.

محمد افشار کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین زهرا با بیان مطلب فوق تاکید کرد: افراد مبتلا به افسردگی، در همه گیری ویروس کرونا، توصیه های پیشگیری را جدی بگیرند.

توصیه هایی برای افراد مبتلا به افسردگی:

* در مورد حس ها و نگرانی های خود با دوستان، خانواده، صحبت کنید. می توانید از تماس تلفنی و تصویری استفاده کنید و با اطرافیان در تماس باشید.

* سعی کنید فعالیت های هرچند کوچکی را در منزل انجام دهید. بخصوص فعالیت هایی که قبلا برایتان لذت بخش بوده مانند: کتاب خواندن، فیلم دیدن و بازی. مهم است که خود را سرگرم کنید و بیکار نباشد.

* افراد مبتلا به افسردگی، ممکن است اعتماد بنفس پایینی در انجام کارها مانند رانندگی، بیرون رفتن و ... داشته باشند. توانمندی های قبلیتان را به خودتان یادآوری بکنید.

* تا حد امکان ورزش کنید. می توانید در خانه ورزش کنید یا اگر دسترسی دارید در حیاط منزل یا یک مکان خلوت نزدیک به منزل قدم بزنید.

* نظم زندگی خود را حفظ کنید.

* روی مسائلی که قادر به تغییر آن نیستید، تمرکز نکنید.