اخبار
سالمندان در همه گیری کرونا

با رعایت نکات آموزشی پیشگیری از کرونا ویروس درسالمندان، از آنها مراقبت کنیم

همه گیری ویروس کرونا تا مدتی ادامه خواهد داشت و نیاز است یکدیگر را در این مدت حمایت کنیم. در این شرایط لازم است توجه ویژهای به افراد سالمند در خانواده و اطرافیان داشته باشیم.

محمدافشار کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین زهرا با بیان این مطلب و با اشاره به این موضوع که؛ سالمندان آسیب پذیری بیشتری نسبت به این ویروس دارند برای پیشگیری از ابتلای این قشر حساس و در معرض خطر به انجام توصیه های زیر تاکید کرد:

* بهتر است تا حد امکان، کمتر با دیگران در تماس نزدیک باشند

* از آنها سئوال کنید تا نگرانی هایشان را بهتر متوجه شوید و بهتر کمک کنید.

* با صبوری به صحبت های آنان خوب گوش کرده و فرصت دهید تا صحبتشان را تمام کنند.

* به آنها بگویید که شما در کنارشان هستید و دیدار کمتر برای مراقبت و پیشگیری است.

* به آنها توصیه کنید در خانه و یا اگر دسترسی دارند در حیاط یا یک مکان خلوت نزدیک منزل قدم بزنند.

* آنها را تشویق کنید در خانه ورزش و نرمش کنند. بیکاری و بی تحرکی در طول روز می تواند باعث بی خوابی افراد در شب بشود. به آنها توصیه کنید خواب روز را محدود کنند.

این کارشناس بهداشتی در ادامه خاطرنشان کرد: تنهایی یکی از مشکلات دوران سالمندی برای خیلی از افراد است. در شرایط فعلی بسیاری از افراد بخاطر ترس ازانتقال بیماری به والدینشان، دیدار آنها را محدود کرده اند و به آنها توصیه می کنند از خانه خارج نشوند، و این احساس تنهایی افراد را بیشتر می کند. با آنها بیشتر از قبل تماس تلفنی داشته باشید. در مورد موضوعات مختلف با آنها صحبت کنید. برای گذراندن وقت برایشان کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی و تصویری سرگرم کننده و آرامش بخش ارسال کنید. عکس ها و فیلم های خانواده را در طول روز برایشان بفرستید.